FinBee atsiliepimas

finbee

FinBee, valdoma įmonės UAB „Finansų bitė”, pristatoma kaip internetinė tarpusavio skolinimo platforma www.finbee.lt, kuria naudojasi investuotojai ir paskolų gavėjai. Įmonė įrašyta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų sąrašą ir į Asmens duomenų valdytojų valstybės registrą. Paprasčiau tariant, tai skolinimo platforma, kurioje žmonės skolina žmonėms. Ši skolinimo platforma pasižymi gana geromis sąlygomis tiek paskolų gavėjams, tiek patiems investuotojams. Pati įmonė veikia kaip tarpininkas , nes pinigus žmonės skolina vieni kitiems. Kompanija FinBee, įkurta 2015m. Nuo to laiko, šia skolinimosi platforma pasinaudoja vis daugiau žmonių, o kompanijos teigimu, net 96% klientų patvirtina, jog refinansavus savo turimus kreditus per FinBee, mokamos mėnesinės įmokos sumažėjo. Nuo 2017 metų pradžios buvo įkurta UAB „Finansų bitė verslui“, kurios paskirtis yra administruoti verslo paskolas. Finbee platforma skirta tiems, kurie nori skolintis didesnes sumas, prasidedančias nuo 300 Eur. Įmonės veiklą vartotojai gali stebėti gyvai internetu – taip siekiama pabrėžti įmonės šiuolaikiškumą.

Bendra informacija. Tai vienintelė platforma Lietuvoje, kurioje žmonės gali skolinti ne tik fiziniams asmenims, tačiau taip pat ir verslui. Kiekviena paskola verslui yra suteikiama su užstatu arba su įmonės savininko asmenine garantija. Visos platformoje daromos finansinės operacijos tarp investuotojų ir paskolų gavėjų atliekamos per Citadele banke esančią depozitinę sąskaitą. Tai laikoma privalumu, nes depozitinėje sąskaitoje esančios investuotojų lėšos yra investuotojų nuosavybė, be to depozitinėje sąskaitoje esančioms lėšoms galioja indėlių draudimas. Platformoje yra aukciono modelis skolinant klientams (kuomet vartotojai gali siūlyti palūkanų normą už kurią bus skolinami pinigai). Nors šiuo metu Lietuvos tarpusavio skolinimo platformų rinkoje, palūkanos tiems kas nori pasiskolinti pinigus yra ganėtinai aukštos, ateityje prognozuojamas palūkanų mažėjimas. Per mėnesį vidutiniškai sufinansuojama 500 tūkstančių Eur. paskolų.

Nors šiandieninė visuomenė nuolat skuba ir viską nori atlikti internetu, visgi Finbee su kiekvienu paskolos gavėju, sutartį pasirašo gyvai. Tai leidžia užtikrinti, jog klientai nesinaudoja kitų tapatybe, vadinasi tokiu būdu, užtikrinamas saugumas investuotojams. Visgi, asmeninius duomenis darbuotojai gali analizuoti ir ieškoti tinkamo finansuotojo net keletą dienų, todėl tai tikrai netiks tiems, kurie nori momentinių kreditų. Nepaisant to, užklausos priimamos visą parą.

Kokie šios platformos privalumai?

 • Galimybė gauti pačias geriausias sąlygas skolinantis, be to, galima atmesti tam tikrus pasiūlymus, kurių palūkanos tuo metu netenkina klientų lūkesčių;
 • Galimybė skolintis ilgesniam laikotarpiui;
 • Paskolos teikiamos paskolų ar greitųjų kreditų refinansavimui, automobilio įsigijimui, namų remontui, kreditinės kortelės refinansavimui, verslo poreikių finansavimui bei kitų paraiškoje nurodytų poreikių įgyvendinimui.

Trūkumai:

 • Nepakankamai aiškiai išdėstyta informacija platformos tinklalapyje;
 • Paskolos gali tekti laukti iki kelių dienų.

Kada galima gauti paskolą?

 • Jei padalijus visų kreditų ir palūkanų sumą iš kredito trukmės (pagal visus turimus įsipareigojimus finansinėms įstaigoms) paskolos dydis sudaro ne daugiau kaip 40 % namų ūkio tvarių pajamų.
 • Jei klientas yra vyresnis nei 18m.
 • Jei pagrindinės kliento gaunamos pajamas nesusijusios su pašalpomis.

Kaip skolintis?

 • Pirmiausia reikia pasirinkti norimą paskolos sumą bei terminą ir tuomet pateikti paraišką.
 • Sulaukus patvirtinimo, investuotojai mažomis dalimis finansuoja kliento paskolą. Dėl šios priežasties gaunamos palankios palūkanos.
 • Sutikus su paskolos sąlygomis, tarp investuotojų ir kliento pasirašomos sutartys ir į kliento sąskaitą pervedami pinigai. Paskolą visuomet galima grąžinti anksčiau, tokiu atveju mokant mažiau palūkanų.

Būtina atkreipti dėmesį, jog prieš išduodant paskolą skolininkui, platforma atlieka išsamų kliento patikrinimą. Fiziniai asmenys privalo būti dirbantys ne trumpiau kaip 4 mėn. dabartinėje darbovietėje, taip pat, jie turėti gerą kredito istoriją ir gerą kredito reitingą. Paskolos gavėjų duomenys tikrinami Sodros, Creditinfo bei Lietuvos banko duomenų bazėse. Teikiant verslo paskolas, paskolos vertinimui įtakos turi įmonės tvarumas, reputacija ir žinoma kredito istorija. Taip pat, įmonės turi pateikti finansines ataskaitas ir banko išrašą apie paskutinius 12 mėnesių.

FinBee, pasirašo sutartį su kiekvienu kredito gavėju. Sutarties pasirašymo metu, klientas būtinai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, tokiu būdu užtikrinamas asmens tapatybės autentiškumas ir užkertamas kelias apsimetėliams. Prieš sudarant sutartį, asmens duomenys yra konfidencialūs, tačiau po sutarties sudarymo, skolintojas gali matyti inicialus ir asmens kodą to asmens, kuriam buvo pervestos lėšos, lygiai taip pat, paskolos gavėjas turi galimybę matyti skolintojo inicialus ir asmens kodą. FinBee kreditų gavėjui taikomas 3,5% – 9% sutarties sudarymo mokestis, mėnesinis administravimo mokestis – nuo 0,13% iki 0,70% (priklausomai nuo kliento reitingo), taip pat, taikomas 5 Eur kredito istorijos patikrinimo mokestis. Mokestis už galiojančios sutarties sąlygų pakeitimą – 20 Eur.

Delspinigiai. Paskolos gavėjas, praleidęs įmoką, turi sumokėti skolintojams 0,05% delspinigius nuo pradelstos paskolos ir palūkanų sumos už kiekvieną pradelstą dieną, taip pat ir delspinigius nuo pradelsto administravimo mokesčio pačiam organizatoriui. Be to, organizatoriui mokamas vienkartinis skolos administravimo mokestis už kiekvieną pradelstą įmoką.

Lyginant su kitomis paskolas teikiančiomis bendrovėmis, FinBee taikomos palūkanos ganėtinai žemos, o grąžinimo laikas ilgesnis, net iki 5m., tokiu būdu klientams suteikiama daugiau laisvės, dėl to, klientai tai laiko didžiuliu privalumu. Tarpusavio skolinimo platformos pagalba galima paskolinti savo laisvus pinigus žmonėms, kad šie galėtų padengti savo turimus kreditus greitųjų kredito bendrovėms. Už tai šie žmonės yra linkę mokėti iki 35% siekiančias palūkanas, o tai nėra taip jau daug, lyginant su 100% palūkanomis pas greitųjų kreditų bendroves. Nurodoma, kad vienam paskolos gavėjui, tas pats skolintojas negali skolinti daugiau negu 500 Eur per 12 mėnesių, o investuojama dalis (vienai pasakolai) negali būti mažesnė nei 5 eurai. Bendra vieno asmens per platformą skolinama suma negali viršyti 5000 Eur per metus, tačiau šis 5000 Eur limitas nėra taikomas įmonėms.

Visą reikiamą informaciją galima gauti paskambinus klientų aptarnavimo konsultantui arba parašius elektroninį laišką, į kurį atsakoma gana operatyviai. Darbo laikas: I–V – 8:00–20:00 val., V–VII –10:00–16:00 val. FinBee skundai ir pastebėjimai priimami telefonu, el. paštu ir gyvai.

Įmonės kontaktai:

 • Telefonas: 8 521 99589;
 • El. paštas: support@finbee.com;
 • Adresas: Šv. Ignoto g. 5, Vilnius.

Išvados. Į šią platformą rekomenduojama investuoti visiems, kurie turi kantrybės ir pakankamai laiko išmokti ja naudotis. Manoma, jog laikui bėgant ši platforma taps dar populiaresnė ir pripažinta ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Pati svetainė yra gana šiuolaikiška ir nors informacija pateikta šiek tiek išmėtytai, paaiškinimai yra suprantami. Be to, didžiuliu privalumu galima laikyti ir pavyzdžių lenteles, kurios paaiškina refinansavimo naudą, o paskolos skaičiuoklė padeda įsivaizduoti galimas palūkanų ribas. Nors platforma turi tam tikrų minusų, iš esmės tai gana patikima skolinimo platforma, kurioje žmonės gali skolinti žmonėms. FinBee atsiliepimai yra pakankamai teigiami ir blogų komentarų nėra daug. Žinoma, prieš skolinantis visuomet reikia pasverti visus už ir prieš ir tik tuomet priimti galutinį sprendimą. Niekas kitas negali prisiimti atsakomybės už jūsų veiksmus išskyrus jus pačius. Norint ieškoti paskolos internetu, tai padaryti paprasta ir greita.